Озеленення


Tree-Planting

baran_logoБаранівські сади та екологія регіону

Підприємство ЕКО НОВА оснащено найсучаснішим устаткуванням, а виробничі потужності підприємства не тільки відповідають усім нормам екологічного законодавства, але й перевищують їх.

В якості підтвердження підприємство ЕКО НОВА заклало на прилеглих територіях Баранівські сади – великий сад та розплідник найкращих сортів волоських горіхів.

Одним з найважливіших програмних документів щодо дотримання екологічних принципів в Україні вважається Конвенція про охорону біологічного різноманіття від 1992 року. Зелені рослини та сади — це основний продуктовий блок, що забезпечує накопичення сонячної енергії у формі хімічних зв’язків, поглинанні вуглекислого газу,виділення вільного кисню в атмосферу.

У вирішенні питань поліпшення екології промислових підприємств особливе місце відводиться лісокультурним методам. Зелені насадження здатні знижувати рівень шуму, швидкість вітру, зволожувати і очищати повітря, наповнюючи його фітонцидами, знищуючи хвороботворні бактерії, затримуючи і поглинаючи шкідливі промислові викиди.

Деревна рослинність є найбільш ефективним елементом очищення повітряного басейну від промислових забруднень, сади збагачують атмосферу киснем і суттєво впливають на формування клімату планети в цілому та місцевого клімату.

Що стосується безпосередньо горіхових дерев, то їх коренева система  має високі протиерозійні властивості, що зашкоджує деградації малопродуктивних земель. Крім того горіхове дерево очищує повітря, має бактерицидну, протигрибкову функції, і, навіть, активне у відношенні найпростіших клітинних.

Тому підприємство ЕКО НОВА і вклало досить великі кошти і заклало на прилеглих територіях Баранівські сади – великий сад та розплідник найкращих сортів волоських горіхів.

Відомо, що вміст вуглекислоти в повітрі становить у середньому 0,03% обсягу. Розподіл вуглекислого газу в приземному шарі повітря нерівномірне: зазвичай в приґрунтовому шарі концентрація вище, в більш високих шарах (в зоні крон дерев, завдяки споживанню СО2 при фотосинтезі) знаходиться мінімальна його кількість, при цьому, при концентрації вуглекислоти вище 0,03% обсягу фотосинтез у рослин значно підвищується, що сприяє інтенсивному виділенню в атмосферне повітря життєво важливого кисню.

Також відомо, що на зростання рослин, та родючість ґрунтів суттєво впливають поллютанти, що об’єднуються в групу важких металів, які виносяться в навколишнє середовище з продуктами згоряння — викидами промислових підприємств, вихлопними газами автомобілів, або від звичайної сільської пічки. Серед важких металів пріоритетними забруднювачами є свинець, цинк, кадмій, миш’як, мідь, нікель. Зміст цих елементів у ґрунтах приміської зони міста Баранівки знаходиться в межах природного фону. Більшість важких металів в малих дозах є життєво необхідними, оскільки входять до складу ферментів, гормонів та ін. У зв’язку з цим як надлишок, так і недолік будь-якого з елементів веде до негативних наслідків.

Таким чином, Баранівські сади будуть поліпшувати екологічний стан повітряного басейну м. Баранівка.  Для створення та експлуатації в Баранівські садах підприємство ЕКО НОВА вибрало волоські горіхи, як рослину з високими естетичними і санітарно-гігієнічними властивостями.

Відомо, що волоські горіхи виділяються серед інших видів деревних інтродуцентів, та цінуються за довговічність, швидкість росту, засухо- і солестійкість, стійкість до хвороб і шкідників, антропогенних факторів, хорошу відновлювальну здатність, високу декоративність та ін.   На території закладених Баранівських садів буде створено не тільки розплідник  волоських горіхів, крім того ці сади являють собою перспективний об’єкт для озеленення значної територій міста, в тому числі його промислової зони.