Баранівські сади


baraniv_sad

baran_logoУ 2015 році у місті Баранівка підприємство ЕКО НОВА заклало сад волоських горіхів та  розплідник — Баранівські сади.

На сьогодні горіхівництво в Україні стало вже окремою галуззю аграрного виробництва. До 2008 року ця галузь не представляла інтересу, так як вирощування горіхових дерев займало 8-10 років, що в період накопичення капіталу в країні представляло собою програму «довгі гроші», яка несла багато ризиків.

В останній час горіхівництво в Україні   стало потужно розвиватись. В Україні вже є навіть «Українська горіхова асоціація».

Тим не менш, основні обсяги горіха досі збирають поки на подвір’ях селян, але й цих обсягів вистачає, щоб Україна займала третє місце в світі з експорту волоського горіха після Китаю і США.

Зараз горіхівництво в Україні настільки потужно розвивається, що інтенсивність у створенні нових горіхових садів призводить до щорічного браку саджанців. Українські аграрії укладають договори з розплідниками Молдавії, Франції, Німеччини на придбання додаткових саджанців. Тому створення власних, українських розплідників горіхів є дуже актуальним.

Тому сад волоських горіхів та  розплідник Баранівські сади, які заклало підприємство ЕКО НОВА, важливий не тільки для Баранівського регіону, але й для розвитку аграрного сектору всієї України та її експортного потенціалу.

Після того як у українських виробників плодоовочевої продукції, що швидко псується, виникли складнощі з експортом до Росії, багато фахівців обговорюють рентабельність культур, які можна зберігати довше, ніж яблука, картоплю або сливи. І саме вирощування та промислова обробка волоського горіха може стати для вітчизняних фермерів самою високорентабельною галуззю.

За рівнем високої доданої вартості ця культура на сьогоднішній день більш прибуткова, ніж всі інші, в тому числі, і традиційні для України пшениця, соняшник або кукурудза.

За даними експертів, волоський горіх є дуже високорентабельною культурою, так як у виробництві можуть бути використані всі його «анатомічні» частини — ядра, кора, з якої виготовляються різні барвники, а його листя та бруньки широко використовуються у фармакології, косметиці. І, звичайно ж, не можна не сказати про горіхову деревину, що користується попитом у виробників меблів.

Тому необхідно ще раз підкреслити, що сад волоських горіхів та  розплідник Баранівські сади, який заклало підприємство ЕКО НОВА, важливий не тільки для Баранівського регіону, але й для розвитку аграрного сектору всієї України та її експортного потенціалу.